KESJULY18

2018-03-30 16:47:21
Βράβευση Γυμνασίων-Λυκείων που διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό Σκίτσου-Εικονογραφημένης Ιστορίας-Κόμικς

Βράβευση Γυμνασίων-Λυκείων που διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό Σκίτσου-Εικονογραφημένης Ιστορίας-Κόμικς


  Την Τρίτη, 27 Μαρτίου 2018, στις 9:00 π.μ., πραγματοποιήθηκε η τελετή βράβευσης των μαθητών και μαθητριών Γυμνασίων και Λυκείων που διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό Σκίτσου και Εικονογραφημένης Ιστορίας-Κόμικς με θέμα την Ιστορία της Κύπρου, ο οποίος προκηρύχθηκε τον Νοέμβριο του 2017 από τις Διευθύνσεις Μέσης Γενικής και Μέσης Τεχνικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού.

 Την τελετή προσφώνησε η κ. Ελένη Κάρνου, Γενική Επιθεωρήτρια Μέσης Εκπαίδευσης, ενώ το σκεπτικό της προκήρυξης και της βράβευσης ανέγνωσε η κ. Ελένη Κτίστη, ΕΜΕ Φιλολογικών. Τόσο η κ. Κάρνου όσο και η κ. Κτίστη ευχαρίστησαν θερμά τα μέλη της Κριτικής Επιτροπής για την προθυμία τους να αφιερώσουν χρόνο για τον εν λόγω διαγωνισμό, όπως και για την ευγενή παραχώρηση των δικών τους βιβλίων για τη βράβευση των διακριθέντων.

 Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους τα δύο από τα τρία μέλη της Κριτικής Επιτροπής, ο Δρ Πέτρος Παπαπολυβίου, Αναπληρωτής Καθηγητής της Σύγχρονης Ιστορίας στο Πανεπιστήμιο Κύπρου και ο Δρ Χρύσανθος Χρυσάνθου, Δημοσιογράφος, οι οποίοι και απηύθυναν τον δικό τους χαιρετισμό.

Ακολούθησε η απονομή των βραβείων στις τέσσερις κατηγορίες του Διαγωνισμού: Εικονογραφημένη Ιστορία Γυμνασίων, Σκίτσο Γυμνασίων, Εικονογραφημένη Ιστορία Λυκείων και Σκίτσο Λυκείων.

Τα αποτελέσματα του Διαγωνισμού έχουν ως εξής:

Κατηγορία: Εικονογραφημένη Ιστορία Γυμνασίων

1ο βραβείο

Κορλού Ευαγγελία Γ1

Περιφερειακό Γυμνάσιο Ακακίου

2ο βραβείο

Κουνναφή Μαρία Α1

Γυμνάσιο Αγίου Στυλιανού

 

Αντωνίου Χριστόδουλος Γ3

Γυμνάσιο Κωνσταντινουπόλεως

3ο βραβείο

Παναγή Βασιλεία Α2

Γυμνάσιο Γερίου

Έπαινος

 

Χατζησοφοκλή Μαρία Α6

Γυμνάσιο Αποστόλου Ανδρέα Έμπας Πάφου

 

Χριστοφίδης Κωνσταντίνος Α2

Περιφερειακό Γυμνάσιο Αγίας Βαρβάρας

Κατηγορία: Σκίτσο Γυμνασίων

1ο βραβείο

 

Συμεωνίδη Σιμώνη Β2

Περιφερειακό Γυμνάσιο Κοκκινοτριμιθιάς

2ο βραβείο

Μιχαήλ Αναστασία Γ2

Γυμνάσιο Ανθουπόλεως

3ο βραβείο

Κατάνα Ντενίσα Β4

Γυμνάσιο Αγίου Νεοφύτου Λεμεσός

Έπαινος

 

Λουκαΐδου Μαρία, Μάση Μαριάμ Α5

Γυμνάσιο Παλουριώτισσας

 

Κατηγορία: Σκίτσο Λυκείων

1ο βραβείο

Μιχαηλά Αντωνία Β42

Λύκειο Κοκκινοχωρίων Φώτη Πίττα

2ο βραβείο

Χρίστου Στέλιος Γ61

Λύκειο Κοκκινοχωρίων Φώτη Πίττα

3ο βραβείο

Γεωργίου Μαρία ΣΤ3

Περιφερειακό Γυμνάσιο και Λύκειο Λευκάρων

Κατηγορία: Εικονογραφημένη Ιστορία Λυκείων

1ο βραβείο

Ιωάννη Μαρία Α22

Λύκειο Λατσιών

Βράβευση Γυμνασίων-Λυκείων που διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό Σκίτσου-Εικονογραφημένης Ιστορίας-Κόμικς

Βράβευση Γυμνασίων-Λυκείων που διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό Σκίτσου-Εικονογραφημένης Ιστορίας-Κόμικς


Αφήστε ένα σχόλιο

  • Υποχρεωτiκά πεδία *


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

FREDERICKJULY18
ucaln2prtyxia
 Cyprus School of Molecular Medicine
kaitomia-ereyna ucy
CUTSEPT2018
NEAPJUL17
KYPRIA2018
INTERCOLLEGE
THEOLOGIKISXOLI
CDA2018
PAJUNE18
PROGNOSIS9
AIGAIA
MARTIME
FORUMMARCH
OLYMPION2017
iky2018
ALEXANDERJULY18
OPAPCYPRUS
MOECEE
Middlesex2016

microsoft1718