KESJULY18

2018-03-20 12:27:58
Τελετή Βράβευσης στους Διαγωνισμούς της Νέας και Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας

Τελετή Βράβευσης στους Διαγωνισμούς της Νέας και Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας


Διευθυντές/Διευθύντριες Δημόσιων και Ιδιωτικών Σχολείων Μέσης Γενικής και

Μέσης Τεχνικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης

Θέμα: Τελετή Βράβευσης στους Διαγωνισμούς της Νέας και Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας

Αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, πληροφορείστε ότι η Τελετή Βράβευσης των Διαγωνισμών της Νέας Ελληνικής Γλώσσας «Αναζητώντας το Πολύ-τροπο Κείμενο, ισορροπώντας ανάμεσα στον Λόγο και την Εικόνα» και της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας «Η Διαχρονία της Ελληνικής Γλώσσας», θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 27 Μαρτίου 2018, στις 10:30 π.μ., στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού.

Τα αποτελέσματα των Διαγωνισμών έχουν ως εξής:

Α. Διαγωνισμός «Αναζητώντας το Πολύ-τροπο Κείμενο, ισορροπώντας ανάμεσα στον Λόγο και την Εικόνα»

Α' Κατηγορία: A' και Β' Γυμνασίου με θέμα Οικογένεια και Οικογενειακές Σχέσεις

 

Ονοματεπώνυμο Μαθητή/Μαθήτριας, Τμήμα και Υπεύθυνος/η Καθηγητής/τρια

Όνομα Σχολείου

1ο Βραβείο

Αντρέας Σαββίδης, Α1

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρία Χριστοδουλίδου

Ιδιωτική Ελληνική Σχολή Φόρουμ

2ο Βραβείο

Νικόλας Μιλτιάδους, Α2

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Αθηνά Παπανικολάου

Γυμνάσιο Αγίου Στυλιανού Στροβόλου, Λευκωσία

Έπαινος

Χριστόφορος Τσιακκαρής, Α3 Υπεύθυνη καθηγήτρια: Ελένη Μελετίου

Γυμνάσιο Αποστόλου Παύλου, Πάφος

Β' Κατηγορία: Γ' Γυμνασίου και Α' Λυκείου με θέμα Ελληνική Γλώσσα και Γλώσσες του κόσμου

 

Ονοματεπώνυμο Μαθητή/Μαθήτριας, Τμήμα και Υπεύθυνος/η Καθηγητής/τρια

Όνομα Σχολείου

1ο Βραβείο

Αγάθη Ευθυμίου, Γ3

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Εύη Νεοφύτου, Β.Δ.

Γυμνάσιο Γερίου Ιωνά και Κολοκάση, Λευκωσία

2ο Βραβείο

Μαρίνα Παναγιώτου, Α21

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Γεωργία Καραγιώργη

Λύκειο Εθνομάρτυρα Κυπριανού Στροβόλου, Λευκωσία

Έπαινος

Στεφανία Μαρτή, Γ1

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Χρυσταλλένη Ματσικάρη

Γυμνάσιο Αθηένου, Λάρνακα

 Β. Β' Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Γυμνάσια με θέμα «Η Διαχρονία της Ελληνικής Γλώσσας»

 

Ονοματεπώνυμο Μαθητών/Μαθητριών, Τμήμα και Υπεύθυνος/η Καθηγητής/τρια

Όνομα Σχολείου

1ο Βραβείο

Νάγια Πουλιάου, Γ1

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Στέλλα Στυλιανού

Γυμνάσιο Ζακακίου

2ο Βραβείο

Μαρία Θεοχάρους, 2C Αντώνης Βαριάνος, 2C Ξένιος Αρναούτης, 2C Μαρία Κέσκο, 3C

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Γιώτα Πίττα, Σκεύη Κυριάκου

Xenion High School

Έπαινος

Μιχαέλλα Θεοφάνους, Γ4 Βερόνικα Προκοπίου, Γ4 Υπεύθυνη καθηγήτρια: Ανδρούλα Καφά Κουρή, Β.Δ.Α'

Γυμνάσιο Αγίου Ιωάννη Κάτω Πολεμιδιών

 Οι μαθητές/τριες που διακρίθηκαν καλούνται να παραστούν στην εκδήλωση, μαζί με τους/τις Διευθυντές/τριες του Σχολείου τους και τους/τις καθηγητές/τριες που είχαν την ευθύνη των Διαγωνισμών. Στην εκδήλωση μπορούν να παρευρεθούν και οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών που διακρίθηκαν.

Παρακαλείστε όπως αποστείλετε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, μέχρι την Παρασκευή, 23 Μαρτίου 2018, το αργότερο, τον ακριβή αριθμό, τα ονόματα και την ιδιότητα των προσώπων που θα παρευρεθούν στην εκδήλωση, ως ακολούθως:

Για τον Διαγωνισμό της ΝΕ Γλώσσας: eaeoraiou@schools.ac. cy Για τον Διαγωνισμό της ΑΕ Γλώσσας: ftheodoulou@schools.ac. cy

Δρ Κυπριανός Δ. Λούης                                       Δρ Ηλίας Μαρκάτζιης

Διευθυντής Μέσης Γενικής                               Διευθυντής Μέσης Τεχνικής


Αφήστε ένα σχόλιο

  • Υποχρεωτiκά πεδία *


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

FREDERICKJULY18
ucaln2prtyxia
 Cyprus School of Molecular Medicine
kaitomia-ereyna ucy
CUTSEPT2018
NEAPJUL17
KYPRIA2018
INTERCOLLEGE
THEOLOGIKISXOLI
CDA2018
PAJUNE18
PROGNOSIS9
AIGAIA
MARTIME
FORUMMARCH
OLYMPION2017
iky2018
ALEXANDERJULY18
OPAPCYPRUS
MOECEE
Middlesex2016

microsoft1718