KESJULY18

2019-03-27 12:03:22
Βραβεία 7ου Παγκύπριου Μαθητικού Διαγωνισμού Κοκτέιλ για μαθητές Τεχνικών Σχολών (ΤΕΣΕΚ)

Βραβεία 7ου Παγκύπριου Μαθητικού Διαγωνισμού Κοκτέιλ για μαθητές Τεχνικών Σχολών (ΤΕΣΕΚ)


Τη Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκε ο 7ος Παγκύπριος Μαθητικός Διαγωνισμός Κοκτέιλ.  Στον διαγωνισμό συμμετείχαν μαθητές/μαθήτριες των ΤΕΣΕΚ που φοιτούν στον κλάδο «Ξενοδοχειακών και Επισιτιστικών Επαγγελμάτων» Παγκύπρια, στην κατηγορία “Bartenders Choice”, που διοργανώνει η Κυπριακή Ένωση Μπάρτεντερς (Κ.Ε.Μ.).

Κάθε διαγωνιζόμενος είχε στη διάθεσή του δεκαπέντε λεπτά για να ετοιμάσει τη γαρνιτούρα του και επτά λεπτά για να παρασκευάσει τρία όμοια κοκτέιλ, τα οποία αξιολογήθηκαν και βαθμολογήθηκαν από τους κριτές γεύσης.

Οι συμμετέχοντες διαγωνίστηκαν για την απόκτηση 1ου, 2ου και 3ου βραβείου, στις κατηγορίες pre-dinner, sparkling, long drink, και after-dinner, με βάση τα πρότυπα των βραβείων των διαγωνισμών της Διεθνούς ‘Ένωσης Μπάρτεντερς (I.B.A.).

Βραβεύτηκαν επίσης οι διαγωνιζόμενοι με την καλύτερη τεχνική κατάρτιση ανά κατηγορία. Απονεμήθηκε βραβείο DNA για τη σχέση εμφάνισης, υλικών και ονόματος του κοκτέιλ, καθώς και βραβείο Art Deco για την καλύτερη γαρνιτούρα.

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ/ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Pre-dinner
1ο Βραβείο : Σεμπάστιαν Κιράνα, ΤΕΣΕΚ Παραλιμνίου

2ο Βραβείο : Δημήτρης Ιωάννου, ΤΕΣΕΚ Πόλης Χρυσοχούς
3ο Βραβείο : Παυλίνα Τόλμα, Γ΄ ΤΕΣΕΚ Λεμεσού
Βραβείο Τεχνικής Κατάρτισης : Αλέξανδρος Χριστοδούλου, ΤΕΣΕΚ Αγρού

Sparkling
1ο Βραβείο : Μιχάλης Μιχαηλίδης, ΤΕΣΕΚ Λάρνακας

2ο Βραβείο : Στυλιανή Πολυδέυκη, ΤΕΣΕΚ Μακάριος Γ΄ Λευκωσίας
3ο Βραβείο : Αλεξάνδρα Μπίλου, ΤΕΣΕΚ Παραλιμνίου
Βραβείο Τεχνικής Κατάρτισης : Θεόδωρος Φλουρής, ΤΕΣΕΚ Μακάριος Γ΄ Λευκωσίας

Long Drink
1ο Βραβείο : Χρίστος Μούζουρου, ΤΕΣΕΚ Λάρνακας

2ο Βραβείο : Κυριάκος Σπαρσής, ΤΕΣΕΚ Λάρνακας
3ο Βραβείο : Χρίστος Νικολάου, ΤΕΣΕΚ Λεμεσού
Βραβείο Τεχνικής Κατάρτισης : Αντώνης Βατής, ΤΕΣΕΚ Μακάριος Γ΄ Λευκωσία

After-dinner
1ο Βραβείο : Μαρία Βάρδα, ΤΕΣΕΚ Παραλιμνίου

2ο Βραβείο : Στέφανος Πιλαβάκης, ΤΕΣΕΚ Λεμεσού
3ο Βραβείο : Μάρκος Χριστοδούλου, ΤΕΣΕΚ Παραλιμνίου
Βραβείο Τεχνικής Κατάρτισης : Κυριάκος Παναγιώτου, ΤΕΣΕΚ Αγρού

ΒΡΑΒΕΙΟ DNA
Αναστάστιος Κυρίλου, ΤΕΣΕΚ Πάφου

ΒΡΑΒΕΙΟ Art Deco
Ευστράτιος Κούρος, ΤΕΣΕΚ Παραλιμνίου

 


Αφήστε ένα σχόλιο

  • Υποχρεωτiκά πεδία *


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

Παναγιώτης Παναγιώτου ΒΔΑ,Τεχνικη.Σχολή Μακάρ.Γ
Wed March 27, 2019, 15:38:54
Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που βραβεύτηκαν ή διακρίθηκαν σε αυτόν τον διαγωνισμό που έγινε πια θεσμός.Οι μαθητές εμπλουτίζουν τις γνώσεις τους και τις εμπειρίες τους και ετοιμάζονται για την βιομηχανία.Συγχαρητήρια επίσης και στους εκπαιδευτές των παιδιών.

FREDERICKJULY18
ucaln2prtyxia
 Cyprus School of Molecular Medicine
kaitomia-ereyna ucy
TEPAKFEB19
NEAPJUL17
INKPAIDEIA19
HPJETPRO
THEOLOGIKISXOLI
CDA2018
INTERCOLLEGE9
PROGNOSIS9
MARTIME
FORUMMARCH
global
CYIMASTER
Middlesex2016