KESAISTHTIKI18

2018-06-24 20:17:44
Διακρίσεις Γυμνασίου Λινόπετρας

Διακρίσεις Γυμνασίου Λινόπετρας


Η Διεύθυνση του Γυμνασίου Λινόπετρας επιθυμεί όπως δώσει συγχαρητήρια στους μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου, για τις πρόσφατες σημαντικές επιτυχίες τους σε διάφορους  διαγωνισμούς. Επίσης αναφέρει ότι:

«Αξίζει να σημειωθεί ότι το Γυμνάσιο μας, λόγω του συνολικού αριθμού  διακρίσεων των μαθητών/τριών του, κατέλαβε την 2η θέση Παγκύπρια στην Ολυμπιάδα Βιολογίας Α’ Γυμνασίου ΘΕΟΦΡΑΣΤΟΣ 2018. Μπράβο τους! Μας κάνουν να νοιώθουμε πολύ περήφανοι».   

Τα βραβεία:

Β΄ Πανελλήνιος και Παγκύπριος Μαθητικός Λογοτεχνικός και Καλλιτεχνικός Διαγωνισμός:

Τσιράκης Μιχάλης (Α4), Γ΄ Βραβείο στην Ποίηση

ΣιμονίδουΝικολέττα (Γ6), Γ΄ Βραβείο στην Ποίηση

Τσούλου Ευστρατία (Γ6), Γ΄ Βραβείο στη Ζωγραφική

 *  Παγκύπρια Ολυμπιάδα Χημείας Γ΄ Γυμνασίου 2018:

Νικήτας Αντρέας (Γ5), Χρυσό

Παρασκευόπουλος Γιώργος (Γ5), Αργυρό

Σανιάν Βιόλα (Γ6), Αργυρό

Σπύρου Ραφαέλλα (Γ6), Αργυρό

Χριστοδουλίδου Μαρία (Γ7), Χάλκινο

*  Παγκύπρια Ολυμπιάδα Βιολογίας Α΄ Γυμνασίου «Θεόφραστος» 2018:

Νοταρίδης Χρύσανθος (Α1), Χρυσό

Μπίσλεβ Αθανασίου Αλέξανδρος (Α2), Χρυσό

Ηλία Λοΐζος (Α4), Χρυσό

Καπέλα Δάφνη (Α2), Αργυρό

Κούκιος Πέτρος (Α4), Αργυρό

Σαλλούμης Μιχάλης (Α5), Αργυρό

Χατζηχρίστου Αργυρώ (Α1), Χάλκινο

Χειμώνα Ιωάννα (Α1), Χάλκινο

ΣμίρνοβαΑλίσα (Α3), Χάλκινο

Μιλτιάδους Χρήστος (Α5), Χάλκινο

Προκοπίου Μαρία (Α1), Έπαινος

Ιβάνοβ Ανδρέας (Α2), Έπαινος

Ιβάνοβα Δέσποινα (Α2), Έπαινος

Σαλαφώρη Μηλίτσα (Α2), Έπαινος

Αργυρίδης Χρήστος (Α3), Έπαινος

Κυριακίδης Γιώργος (Α4), Έπαινος

Καϊττάνη Μαργαρίτα (Α4), Έπαινος

Δημητρίου Παυλίνα (Α5), Έπαινος

ΧριστοφίδουΦοίβη (Α5), Έπαινος

*  Παγκύπρια Ολυμπιάδα Βιολογίας Β΄ Γυμνασίου Αριστοτέλης 2018:

Χρυσοστόμου Μαρία (Β6), Αργυρό

Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος (Β2), Έπαινος

Χατζηλεωνίδας Φοίβος (Β2), Έπαινος

Ξενοφώντος Ιωάννα (Β6), Έπαινος

Κουλλέ Ελίνα (Β6), Έπαινος

 *Παγκύπρια Ολυμπιάδα Επιστήμης Νέων(IJSO) 2018:

Παρασκευόπουλος Γιώργος (Γ5), Αργυρό

Νικήτας Ανδρέας (Γ5), Χάλκινο

Δημητρίου Εμμανουέλλα (Γ3), Έπαινος

 * Παγκύπρια Ολυμπιάδα Μαθηματικών2018:

Νοταρίδης Χρύσανθος (Α1), Χρυσό

*  Παγκύπρια Ολυμπιάδα Φυσικής Γ΄ Γυμνασίου 2018:

Δημητρίου Γιάννης (Γ2), 7η θέση, Επαρχία Λεμεσού

Παρασκευόπουλος Γιώργος (Γ5), 9η θέση, Επαρχία Λεμεσού


Αφήστε ένα σχόλιο

  • Υποχρεωτiκά πεδία *


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

FREDERICK-EX
ucaln2prtyxia
 Cyprus School of Molecular Medicine
kaitomia-ereyna ucy
MA/MSc2018
NEAPJUL17
INTERCOLLEGE
MIDMA
TONERAOS
THALIS
CDA2018
PAJUNE18
MARTIME
AIGAIA
FORUMMARCH
global
ALEXANDERJULY18
OPAPCYPRUS
MOECEE
Middlesex2016