KESAISTHTIKI18

2018-06-03 13:25:37
Διακρίσεις μαθητών/τριών του Λυκείου Αγίας Φυλάξεως

Διακρίσεις μαθητών/τριών του Λυκείου Αγίας Φυλάξεως


 Ανακοίνωση του Λυκείου Αγίας Φυλάξεως αναφέρει:

"Eἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ᾖ"

«Ο ένας για μένα ισοδυναμεί με μυρίους, αν είναι άριστος»

Ηράκλειτος, 544-484 π.Χ.

Δεν είναι σπάνιο οι μαθητές και οι μαθήτριες μας να διακρίνονται. Απαιτείται να πιστέψουν με όλη τη δύναμη της ψυχής τους στον εαυτό τους. Χρειάζεται να μετουσιώσουν την απίστευτη ενέργεια που χαρακτηρίζει την ηλικία τους σε πίστη για την ικανότητα που διαθέτει το φρέσκο και αμόλυντο ακόμη πνεύμα τους. Δεν είναι σπάνιο το χαρισματικό πνεύμα στις μέρες μας, ξεχωριστοί/ες είναι αυτοί/ες που το εκμεταλλεύονται και οδηγούν τον εαυτό τους ένα βήμα πάρα πέρα. 

Με περηφάνια δημοσιεύουμε τα ονόματα των μαθητών/τριών του Λυκείου Αγίας Φυλάξεως που πίστεψαν στον εαυτό τους, δούλεψαν με πάθος και διακρίθηκαν σε ποικίλους διαγωνισμούς, κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς. Τους ευχόμαστε να συνεχίσουν να αγαπούν και να καλλιεργούν ισόρροπα το πνεύμα και το σώμα τους και να χαράσσουν φωτεινούς δρόμους για τους υπόλοιπους.

ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

ΙΑ΄ ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΙΕΡΑΣ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΚΥΠΡΟΥ

1ο Βραβείο στην έκθεση ιδεών: Θεοφάνους Ανδρέας Β31

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΙΜΗ ΣΟΥΛΙΩΤΗ (2018, 220 χρόνια από τη γέννηση του Διονύσιου Σολωµού)

2ο Βραβείο: Σάββα Φερενίκη Α22

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ»

Έφηβος Βουλευτής: Νικολαΐδης Νικόλαος Β11

Ο µαθητής θα συµµετάσχει στην ΚΓ΄ Σύνοδο της Βουλής των Εφήβων στην Αθήνα (2-6 Ιουλίου 2018)

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΒΑΛΚΑΝΙΑΔΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ 2017

Η Κυπριακή αντιπροσωπεία στην οποία µετείχε και ο Παπαχριστοδούλου Γιώργος Α22 κατέλαβε την 7η θέση.

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

3ο Βραβείο: Παπαχριστοδούλου Γιώργος Α22

Έπαινος: Παπαχριστοδούλου Φρίξος Α22

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ µε θέµα «Τα Μαθηµατικά στην καθηµερινή ζωή»

1ο Βραβείο: Γαβριήλ Παναγιώτης Β34

ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ

Χρυσό Μετάλλιο: Παπαχριστοδούλου Γιώργος Α22

Χάλκινο Μετάλλιο: Παπαχριστοδούλου Φρίξος Α22

ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

1ο Βραβείο: Παπαχριστοδούλου Λάζαρος Γ31

Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

3ο Βραβείο: Κλεάνθους Ελένη Β32

Έπαινος: Γεωργίου Πέτρος Β31

Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

2ο  Βραβείο: Παπαχριστοδούλου Γιώργος Α22

3ο Βραβείο: Παπαχριστοδούλου Φρίξος Α22

Έπαινος: Χαριδήµου Γιάννης Α22

ΦΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ

14Η ΔΙΕΘΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ για µαθητές Γυµνασίου (3 – 13 Δεκεµβρίου, Ολλανδία)

Παπαχριστοδούλου Γιώργος Α22

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

(28 Απριλίου – 5 Μαΐου 2018, Λουµπλιάνα Σλοβενίας)

Γεωργίου Πέτρος Β31 και Παρπέρης Μιχάλης Β33

2Η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΗΣ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ, Α΄ ΦΑΣΗ

2η θέση: Παπαχριστοδούλου Λάζαρος Γ31

32Η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΗΣ Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ, Α΄ ΦΑΣΗ

1η θέση: Γεωργίου Πέτρος Β31

10η θέση: Ιακώβου Αγγελίνα Β32 

32Η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΗΣ Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ, Β΄ ΦΑΣΗ

1η θέση: Γεωργίου Πέτρος Β31

32Η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΗΣ Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ, Α΄ ΦΑΣΗ

2η θέση: Παπαχριστοδούλου Φρίξος Α22

3η θέση: Παπαχριστοδούλου Γιώργος Α22

5η θέση: Χαριδήµου Γιάννης Α22 

6η θέση: Σάββα Φερενίκη Α22

32Η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΗΣ Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ, Β΄ ΦΑΣΗ

2η θέση: Παπαχριστοδούλου Φρίξος Α22

6η θέση: Παπαχριστοδούλου Γιώργος Α22

ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΗΜΕΙΑΣ Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Χρυσό Μετάλλιο: Παπαχριστοδούλου Γιώργος Α22

Χάλκινο Μετάλλιο: Χαριδήµου Γιάννης Α22

Έπαινος: Παναγιώτου Ιωάννης Α22

ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΗΜΕΙΑΣ Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Έπαινος: Ιακώβου Αγγελίνα Β32, Παρπέρη Μιχάλης Β33

5Η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ – ΑΣΤΡΟΦΥΣΙΚΗΣ

6η θέση: Γαβριήλ Παναγιώτης Β34

ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

«Το Ευρωπαϊκό Οικολογικό Σήµα µέσα από τους µαθητές»

3ο Βραβείο: Δανιήλ Μαρίνα Β52, Αλκιβιάδους Ελένη Β52 Κωνσταντινίδου Γεωργία Β52, Τιµοθέου Σαββίνα Β51

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

EUROPEAN CYBER SECURITY CHALLENGE 2017

Η Κυπριακή αντιπροσωπεία στην οποία µετείχε και ο Γαβριήλ Παναγιώτης του Β34 κατέλαβε την 6η θέση. 

26ΟΣ ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ, Α΄ ΦΑΣΗ

Γαβριήλ Παναγιώτης Β34

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ, ΕΜΠΟΡΙΟΥ, ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ µε θέµα τις ανανεώσιµες πηγές ενέργειας και την εξοικονόµηση ενέργειας

1ο Βραβείο: Αριστοτέλους Αθανασία Β31, Γαβριήλ Παναγιώτης Β34, Γεωργίου Πέτρος Β31, Θρασυβούλου Μαρία Β31, Παπαχριστοδούλου Λάζαρος Γ31 και Περδίκης Χαράλαµπος Β31

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΕΚΕ – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 2017-2018

1ο Βραβείο: Αριστοτέλους Αθανασία Β31, Γαβριήλ Παναγιώτης Β34, Γεωργίου Πέτρος Β31, Παπαχριστοδούλου Λάζαρος Γ31, Περδίκης Χαράλαµπος Β31 και Σάββα Μάριος Β34

ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ

14Η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ

Επίπεδο 2

Χάλκινο µετάλλιο: Μάππουρου Γιάννα Γ41

Επίπεδο 1

Χάλκινο µετάλλιο: Αλεξάνδρου Μαριαλένα Β41 , Ιωάννου Νικόλας Β42

Έπαινος:  Δηµητρίου Κωνσταντίνος Β41, Παντελίδης Ανδρέας Β42

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

4η θέση: Αριστείδου Ίκαρος  Α23

ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑΣ ΘΗΛΕΩΝ

2η θέση: Νικολάου Στυλιάνα Α42, Σέµπλη Αϊσσιά Α42, Θεορή Βανέσσα Β32, Μεσαρίτη Παρέσσα Β33, Μίτα Ναταλία Β33, Λυσάνδρου Κορίνα Β51, Δανιήλ Μαρίνα Β52, Μάππουρου Γιάννα Γ41.

ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ

100 µέτρα

1η θέση: Μαραθεύτη Ηλιάνα Β41

3η θέση: Κοτσώνη Στέφανη Γ12

200 µέτρα

3η θέση: Πάπαλου Αντωνία Α21

3000 µέτρα

3η θέση: Χαραλάµπους Γιώργος Α22

Ακοντισµός

3η θέση: Δανιήλ Μαρίνα Β52


Αφήστε ένα σχόλιο

  • Υποχρεωτiκά πεδία *


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

FREDERICK-EX
ucaln2prtyxia
 Cyprus School of Molecular Medicine
kaitomia-ereyna ucy
MA/MSc2018
NEAPJUL17
THALIS
microsoft1718
AOSINK
HPJETPRO
CDA2018
PAJULY17
AIGAIA
MOECEE
FORUMMARCH
iky2018
global
OPAPCYPRUS
Middlesex2016