KHPOS

2017-07-17 18:31:22
Αποτελέσματα Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ανάγνωσης Παιδικού Λογοτεχνικού Βιβλίου «Βιβλιοδρομίες 2017»

Αποτελέσματα Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ανάγνωσης Παιδικού Λογοτεχνικού Βιβλίου «Βιβλιοδρομίες 2017»


Η Διεύθυνση Δημοτικής Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας ανακοινώνει τα αποτελέσματα του 19ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ανάγνωσης Παιδικού Λογοτεχνικού Βιβλίου «Βιβλιοδρομίες 2017».

Επίσης συγχαίρει θερμά τα παιδιά που βραβεύτηκαν στον Διαγωνισμό, καθώς και όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και εκφράζει τις ευχαριστίες της στους/στις διευθυντές/ντριες και τους/τις εκπαιδευτικούς που προώθησαν τον Διαγωνισμό στα παιδιά και τα στήριξαν στην προσπάθειά τους.

Τα αποτελέσματα:

Δ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Βραβείο Αριστείας Εντός Αττικής

 Χαρίλαος Σμοΐλης – Δ’ Δημοτικού – 21ο Δ.Σ. Ηλιούπολης  

Βραβείο Αριστείας Εκτός Αττικής

Μελίνα Βασιλείου - Δημήτρη Βασταρδή - Ηλιάνα Γκολέμη - Μαρία – Λουκία Ιωαννίδη – Δ’ Δημοτικού – 4ο Δ.Σ. Ναυπλίου

Βραβείο Δ’ Δημοτικού Εντός Αττικής – Καλύτερης Ατομικής Συμμετοχής

Χαρίλαος Σμοΐλης – Δ’ Δημοτικού – 21ο Δ.Σ. Ηλιούπολης

Βραβείο Δ’ Δημοτικού Εντός Αττικής – Καλύτερης Ομαδικής Συμμετοχής

Μαρίνα Πανταζοπούλου – Βασιλική Φλάσκου – Μαρία Μπατή – Κατερίνα Μπαλτά – 2ο Δ.Σ. Αργυρούπολης

Βραβείο Δ’ Δημοτικού Εκτός Αττικής – Καλύτερης Ατομικής Συμμετοχής

Μαρία Καραμποΐκη – 1ο Δ.Σ. Κρεμαστής Ρόδου

Βραβείο Δ’ Δημοτικού Εκτός Αττικής – Καλύτερης Ομαδικής Συμμετοχής

Μελίνα Βασιλείου - Δημήτρη Βασταρδή - Ηλιάνα Γκολέμη - Μαρία – Λουκία Ιωαννίδη –4ο Δ.Σ. Ναυπλίου

Ε’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Βραβείο Ε’ Δημοτικού Εντός Αττικής – Καλύτερης Ατομικής Συμμετοχής

Ερμιόνη Δελημπαλτά – 8ο Δ.Σ. Ελευσίνας

Βραβείο Ε’ Δημοτικού Εντός Αττικής – Καλύτερης Ομαδικής Συμμετοχής

Παναγιώτα Μουγιάκου – Τζωρτζίνα Νικολακοπούλου – 4ο Δ.Σ. Μελισσίων

Βραβείο Ε’ Δημοτικού Εκτός Αττικής – Καλύτερης Ατομικής Συμμετοχής

Ραφαέλα Μαραγκού – Ξένη – 2ο Δ.Σ. Κω

Βραβείο Ε’ Δημοτικού Εκτός Αττικής – Καλύτερης Ομαδικής Συμμετοχής

Άντρεα Λουκά – Ξανθούλα Λετυμπιώτου – Η’ Δ.Σ. Πάφου

ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Βραβείο ΣΤ’ Δημοτικού Εντός Αττικής – Καλύτερης Ατομικής Συμμετοχής

Μαρίνα Γιαντσίδου – 5ο Δ.Σ. Νέας Σμύρνης

Βραβείο ΣΤ’ Δημοτικού Εντός Αττικής – Καλύτερης Ομαδικής Συμμετοχής

Λολίτσα Αγγελική – Μπουρδάκου Δήμητρα – Ρόουζ Ελιάννα – Κυρίμη Νικόλαο – 2ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου

Βραβείο ΣΤ’ Δημοτικού Εκτός Αττικής – Καλύτερης Ατομικής Συμμετοχής

Άννα – Μαρία Θεοδώρου – Δ.Σ. Μανδρακίου Νισύρου

Βραβείο ΣΤ’ Δημοτικού Εκτός Αττικής – Καλύτερης Ομαδικής Συμμετοχής

- Λιου Άλις Ιωαννίδου – Λιου Λιάν Ιωαννίδου – Δ.Σ. Αγίου Δημητρίου Λευκωσία

- Ευθυμία Παπαδοπούλου – Λουκάς Ρομβοτσάνος – 1ο Δ.Σ. Άμφισσας

ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

 Βραβείο Σχολείου Εντός Αττικής με τον Υψηλότερο Μέσο Όρο Βαθμολογίας

2ο Δ.Σ. Αργυρούπολης

 Βραβείο Σχολείου Εκτός Αττικής με τον Υψηλότερο Μέσο Όρο Βαθμολογίας

4ο Δ.Σ. Ναυπλίου

 Βραβείο Σχολείου Εντός Αττικής με τις Περισσότερες Συμμετοχές Μαθητών

7ο Δ.Σ. Κηφισιάς

 Βραβείο Σχολείου Εκτός Αττικής με τις Περισσότερες Συμμετοχές Μαθητών

6ο Δ.Σ. Πύργου

ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ

 Χρήστο Σιουτόπουλο – Δ’ Δημοτικού – 1ο Δ.Σ. Νέας Ραιδεστού

 Ερμιόνη Δελημπαλτά – Ε’ Δημοτικού – 8ο Δ.Σ. Ελευσίνας

 Μελάνη Ανδρέου – Στ’ Δημοτικού – Δ.Σ. Κιτίου


Αφήστε ένα σχόλιο

  • Υποχρεωτiκά πεδία *


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

FREDERICK-EX
ucaln2prtyxia
 Cyprus School of Molecular Medicine
kaitomia-ereyna ucy
TEPAKNEW2017
NEAPJUL17
microsoft1718
DIORISTEOI
CDA17MAY
ALEJANDER2017
AIGAIA
CITY-UNITY
IKY2017
FORUMMARCH
PAJULY17
MEDOCHEMIESNIP
OLYMPION2017
MOECEE
LOTTO
cypruscollegebussines